Gastronomie Hotelu Frymburk

Tender restaurace je dočasně uzavřena!


TENDER RESTAURANT

Zážitková restaurace s otevřenou kuchyní, zaměřená na masové pokrmy, pokrmy z grilu, domácí pizzu a indonéskou kuchyni připravovanou rodilými kuchaři z Bali.

TENDER

Keramická nádoba na přípravu různých variací pokrmů (masa, zeleniny, ryb), která se nahřeje ohněm cca na 250 – 300C°, po nahřátí se suroviny vloží do vyhřátého prostoru TENDERU a pouze sáním akumulovaného tepla ze skořepiny dochází k úpravě pokrmů. Jedná se o zdravou přípravů pokrmů, jelikož nedochází během grilování vložených surovin ke kontaktu se samotným ohněm.

Známým a velice oblíbeným pokrmem je např. příprava masového "špízu" ŠAŠLIK  – tepelná úprava šašliku v takto vyhřáté nádobě (TENDERU) trvá cca 20 – 30 minut, je i možno grilovat až 10 kg masa najednou. Nejčastěji se skládá ze střídajících se kousků masa a cibule , někdy se přidává i slanina nebo kousky ovoce

PIZZA PEC

Pokrmy připravovány v peci vytápěné dřevem:

 • domáci pizza
 • domácí bramborový chléb
 • pizza chleba

UDÍRNA

Příprava a uzení čerstvých masových pokrmů teplým kouřem:

 • uzený bůček
 • pečené koleno
 • uzená žebírka
 • ryby

GRIL

Multifunkční automatický gril na opékání prasete, drůbeže a přípravu steaků.

Jídelní lístek

Otevírací doba: Po - Ne: 11:30 - 22:00

Prostory restaurace je možné využít také pro svatby, rodinné oslavy a teambuildingová setkání.


Hotelová restaurace

V hotelové restauraci se denně servírují bohaté snídaně ve formě bufetu. Při pobytu s polopenzí se zde servírují formou bufetu také večeře za 420,- Kč na osobu. Děti do 12 let mají 50% slevu a děti do 3 let mají polopenzi zcela zdarma. Restauraci je možné také proměnit v multifunkční konferenční sál s kapacitou 250 míst.

 • snídaně formou bufetu
 • obědy formou menu, nebo à la carte (výběr z jídelního lístku)
 • večeře formou menu, bufetu, nebo à la carte (výběr z jídelního lístku)
 • na požádání zajistíme bezlepkovou stravu, bio potraviny a další

Otevírací doba: Po - Ne: 07:00 - 10:00, 17:30 - 20:30


Lobby bar - kavárna

Místem k odpočinku a relaxaci je též náš Lobby bar. Polední kávou, odpoledním čajem nebo večerním drinkem Vás rádi potěší naši barmani. Široké spektrum alkoholických a nealkoholických nápojů doplňuje i nabídka míchaných nápojů. Hosté, pro které je připraveno 60 pohodlných míst, si mohou též vybrat ze sortimentu českých i zahraničních vín.

V letních měsících máme pro naše hosty připravenou venkovní terasu pro až 150 osob, kde se mohou pořádat též kulturní či hudební produkce. Polední kávu, odpolední čaj či večerní drink Vám rád donese personál zdejšího Lobby baru. 

Nesmíme opomenout ani letní srub na břehu Lipenského jezera. Od června do září zde můžete v klidu posedět, pokochat se nádherným výhledem na Lipenské jezero a pochutnat si na nabízených jídlech z rychlého občerstvení. Pořádají se zde též různé hudební programy či večerní grilování.

 • 60 míst pohodlného sezení
 • výběr nealkoholických i alkoholických nápojů, míchaných long drinks
 • výběr teplých a studených nápojů
 • výběr kvalitních moravských a zahraničních vín
 • výběr kávy a čajů

Otevírací doba: Po - Ne: 10:00 - 24:00


Hotelová Marína

Naše unikátní hotelová Marína se nachází v hotelové zahradě nedaleko naší pláže. V letních měsících zde můžete strávit příjemné večery s výhledem na Lipenskou přehradu a hotelový přístav.

Otevírací doba: letní sezóna denně od 11:00 do 22:00


Wellness Hotel Frymburk se podílí na výuce a výchově žáků ze Středního odborného učiliště Český Krumlov.

Co byste měli ještě vědět

Lipenská ledová magistrála

Zima na Lipně - Skiareál, Ledová magistrála

Lipenská přehrada a Šumavské svahy nabízejí turistům sportovní vyžití v každém ročním období.

Lipno láká bruslaře, na zamrzlé hladině mohou kroužit po více než desetikilometrové dráze – jedné z nejdelších na kontinentu. Jedná se o bruslení na přírodním ledě.

více informací
Single Trail Frymburk

Single Trail ve Frymburku

Máte rádi adrenalin?

Ve Frymburku, jen pár kroků od Wellness Hotelu Frymburk se v roce 2016 vybudovala nová trasa pro horská kola "Single Trail" jako první svého druhu v Jihočeském kraji.

Trasa, kde je úžasný výhled na Lipenské jezero je koncipavána tak, aby si jí užili jak děti do 10 let, tak i zkušení bikeři. 

více informací
Bowling v hotelu Wellness Frymburk

Sport v našem hotelu a okolí - Léto na Lipně

Wellness hotel Frymburk nabízí svým hostům mnoho možností indoorových, ale též oudoorových aktivit přímo v hotelovém komplexu.

Pod střechou hotelu Frymburk si mohou hosté zaplavat, zahrát squash, bowling nebo třeba zajít na indoor cycling.

více informací
Frymburk

Okolí Lipenska

Frymburk a jeho okolí je plné přírodních krás a historických památek. Z Wellness hotelu Frymburk si můžete udělat příjemný výlet třeba k památkám UNESCO v Českém Krumlově, na hrad Rožmberk, do Českých Budějovic, k působivým skalním útvarům u řeky Vltavy a na další zajímavá místa. Stačí si jen vyhradit dostatek času a vydat se za novými zážitky.

více informací
Rodiny s dětmi

Rodiny s dětmi

Ve Wellness Hotelu Frymburk najde zábavu celá rodina. Pro ty nejmenší je k dispozici dětský koutek s hračkami pro děti ve věku 1 až 5 let. Maminky si přijdou na své ve Wellness & Spa centru, kde se mohou nechat hýčkat týmem profesionálních masérek a kosmetiček. Aquapark Wellness Hotelu Frymburk s 50 m dlouhým tobogánem jistě potěší každého příznivce vodních sportů.

více informací