Sport v našem hotelu a okolí - Léto na Lipně

Wellness Hotel Frymburk

Jaro,léto a podzim na Lipně

Sport a turistika jsou největšími lákadly, která vábí Čechy i cizince na Lipno a do jeho okolí.
Lipenská přehrada a Šumavské svahy nabízejí turistům sportovní vyžití v každém ročním období:

  • Léto je symbolem koupání, potápění, windsurfingu, jachtingu a mnoha dalších vodních sportů.
  • Jaro a podzim si užívají rybáři, pěší turisté i cyklisté, milovníci památek atd.

Pohodlná online rezervace pobytu

Vodní aktivity a sporty

Vodní aktivity

Plavání: Lipenská přehrada je ideální pro koupání, vodu obklopují mnohé pláže. Na některých plážích najdete atrakce nejen pro děti. Jste-li spíše na bazény, vyhoví Vám třeba aquapark v našem hotelu.

Jachting a windsurfing: Na Lipně se díky jeho rozloze mohou prohánět plachetnice a surfy jako na moři. Půjčovny vybavení pro tyto sporty a sportovní instruktory najdete ve Frymburku (půjčovna plachetnic) či v Černé v Pošumaví (jachting, windsurfing, půjčovna i škola).

Kiteboarding: Už jste pouštěli draka na vodě? V Černé v Pošumaví si můžete vyzkoušet adrenalinový sport - kiteboarding. Nechte se táhnout na plováku po Lipenské hladině drakem.

Šlapadla: Vyjet na šlapadlech můžete skoro z každé lipenské pláže, třeba z Horní Plané, Černé v Pošumaví, nebo Lipna n. Vltavou.

Lodičky: Malé lodičky, motorové čluny i plachetnice si můžete zapůjčit např. v Lipně nad Vltavou, Černé v Pošumaví nebo Vyšším Brodě.

Rybaření: Lipensko se často označuje za „Ráj rybářů“. Lipenské rybářské revíry čítají stojaté vody i horní tok řeky Vltavy. Nabízí možnosti klasického stylu chytání i muškaření. Mimo to i rybařit bez povolenky můžete a to na soukromých rybnících v Černé v Pošumaví nebo v Hůrce, vlastnoručně chycenou rybku Vám v případě zájmu připraví ke konzumaci třeba na grilu.

Turistika

SportPopis
cykloturistika Procházky a vyjížďky k památkám a přírodním krásám, kterých je v okolí Frymburka mnoho, můžeme vřele doporučit. Na označené turistické cesty Šumavského národního parku a CHKO Šumava Vás navede personál hotelu a třeba Vás vybaví i nějakou tou mapou, abyste se na svých toulkách přírodou moc nezatoulali.
pěší turistika
hippoturistika Vyjížďky na koních a výuku jízdy nabízí jezdecký klub ve Vyšším Brodě a ranč v Horní Plané. Se zprostředkováním vyjížděk Vám pomůže personál na recepci.
nordic walking
Sportovní chůze se speciálními holemi pomáhá bojovat s nadváhou, načerpat novou energii a zvýšit kondici. Lekci nordic walkingu Vám pomůže zajistit hotelový personál.

Adrenalinové sporty

SportPopis
horolezectví Na vlastní pěst i pod dozorem zkušeného instruktora můžete vyzkoušet tento adrenalinový sport ve skalách „Luči“. Instruktora Vám pomůže zajistit personál na recepci.
vyhlídkové lety letadlem
Nezapomenutelný výhled na Lipno, Šumavu a jihočeská města se Vám naskytne ze vzduchu. Ať už si zvolíte balón či letadlo, rozhodně se to vyplatí. Pokud jste si vyhlídkový let ještě nikdy nedopřáli, proč to nezkusit zrovna na Lipně, kde o krásné pohledy rozhodně nebude nouze?!
vyhlídkové lety balonem
tandemové seskoky
Využijte jedinečné nabídky tandemových seskoků. Při seskoku se o řízení padáku stará Váš instruktor, Vy si jen užíváte minutový volný pád a 4 minuty letu na padáku. Zažijte to na vlastní kůži, ne jen z vyprávění!
paintball Dobrodružství této bezpečné bojové hry si můžete vychutnat v Černé v Pošumaví v minimálním počtu 6 osob.
střelba na terč Na střelnici nedaleko Lipna n. V. si můžete vyzkoušet střelbu na terč z různých zbraní - samozřejmě pod vedením zkušeného instruktora.
karting Jízdu na motokárách si můžete vyzkoušet na závodní dráze přímo ve Frymburku.

Sportovní půjčovna hotelu

V areálu hotelu je pro Vás k dispozici půjčovna sportovních potřeb Lipno Centrum, jak pro letní, tak pro zimní sezónu.

V půjčovně jsou k dispozici nejnovější modely jak horských, tak trekingových kol, včetně bicyklů pro děti s příslušným vybavením, jako jsou helmy a přívěsné vozíky za kola pro naše nejmenší. Můžete si vypůjčit také in-line brusle.

Ubytovaní hosté Wellness Hotelu Frymburk mají nárok na čerpání 15% slevy z ceníkových cen. Bližší informace, včetně cen, získáte v ceníku sportovní půjčovny.

Podrobná mapa cyklostezky

Sport mimo areál Hotelu Frymburk

Lipno a jeho blízké okolí má velký potenciál pro sportovní vyžití. Naleznete tu několik sportovních center a půjčoven sportovního vybavení. Na obou březích přehrady vedou turistické stezky vhodné pro pěší, cyklistické i in-line výlety. Z jednoho břehu na druhý se dostanete pomocí 3 převozů. Procházky krajinou můžete spojit s návštěvou sousedního Rakouska, kam Vás zavede 6 hraničních přechodů.


Wellness hotel Frymburk nabízí svým hostům mnoho možností indoorových, ale též oudoorových aktivit přímo v hotelovém komplexu.

Hosté tak nejsou nuceni odcházet za sportovním vyžitím mimo hotel. Pod střechou Hotelu Frymburk si mohou hosté zaplavat, zahrát bowling, kulečník.

Bowling

  • 60 min / 300 Kč

Billiard

  • 1 min / 4 Kč