Zima na Lipně - Skiareál, Ledová magistrála

Lipenská ledová magistrála

Zima na Lipně

Sport a turistika jsou největšími lákadly, která vábí Čechy i cizince na Lipno a do jeho okolí.
Lipenská přehrada a Šumavské svahy nabízejí turistům sportovní vyžití v každém ročním období:

 • K zimním radovánkám se nabízí Skipark Frymburk a Lipenský areál Kramolín i nedaleký Skiareál Sternstein.

Pohodlná online rezervace pobytu

Zimní aktivity

Skipark Frymburk

 • sjezdové lyžování
 • dětské zimní hřiště Méďi Kubíka
 • snowboarding
 • snowtubing
 • běh na lyžích

Velkou výhodou Skiparku Frymburk je vzdálenost 1,2 km od hotelu. Malý, ale fajn, tak by se dal nejlépe charakterizovat nový Skipark Frymburk na kopci Marta.

Skiareál Lipno

 • sjezdové lyžování
 • dětské zimní hřiště Foxpark
 • snowboarding
 • běh na lyžích
 • Vzdálená 9 kilometrů

Skiareál Sternstein

 • 5 km sjezdových tratí.
 • Vhodné pro začátečníky a zkušené lyžaře
 • Dětské zimní hřiště Elfuntasia
 • snowboarding
 • Skialpining
 • Vzdálená 36,5 kilometrů

Zimní radovánky si užijete ve skiareálu v Lipně nad Vltavou. Rozsáhlý areál nabízí návštěvníkům vše, na co si vzpomenou. Různě obtížné sjezdové tratě, upravené běžecké stopy, snowpark a zimní dětské hřiště (svah s vlekem, snowtubing, kolotoč). K dispozici je i lyžařská škola, půjčovna, občerstvení atd. Běžkaři si užijí i na trasách v okolí Černé v Pošumaví.

Běžecké trasy

Cca 40 km upravených běžeckých stop na Vás čeká přímo v okolí Frymburku. Na trase, kterou nazýváme Šumavskou magistrálou, se můžete napojit na tratě v okolí Schönebenu a můžete tak ujet až 140 km.

Lipenská ledová magistrála

Lipno láká bruslaře, na zamrzlé hladině mohou kroužit po více než desetikilometrové dráze – jedné z nejdelších na kontinentu. Magistrála je nejen pravidelně upravována, ale stejně pečlivě je měřena i síla ledu po celé její délce. Samozřejmostí je speciální úprava ,,bruslařské magistrály“, půjčovna vybavení a o víkendech také občerstvovací zástavky!

Ledová magistrála je vzájemně propojena mezi obcemi Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou v šířce osmi metrů. Ve Frymburku a na Lipně je dráha upravena do oválu. Bruslaři si pochvalují: ,,Ideální kombinace pro rodinu – máma s kočárem na brusle a děti s tátou na sjezdovku. Je to výborné.“

O dráhu pečují dobrovolníci, odhrnují sníh a zametají led kartáčem. Snaží se v pravidelně měřit sílu ledu.

Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře bude nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu.

Jihočeské Lipno se ucházelo o zápis do české knihy rekordů. Komisaři pelhřimovské agentury Dobrý den přeměřovali bruslařskou dráhu na Lipně. V úterý 3. února 2009, v 15:58 hodin naměřil komisař pomocí policejního kolečka délku 10 923 metrů pravidelně udržované bruslařské dráhy. Lipenská dráha byla tímto zapsána do Guinessovy knihy rekordů a stala se nejdelší upravovanou dráhou na přírodním ledě na světě, posunula na druhé místo kanadskou dráhu v Ottawě (7,8km).

Díky poloze našeho Wellness Hotelu Frymburk, který se nachází na břehu Lipenského jezera si můžete dopřát pohodlného nástupu na ledovou magistrálu. Většina pokojů v našem hotelu má přímý výhled na Lipenské jezero.

Fotogalerie Lipenské ledové magistrály

Sportovní půjčovna hotelu

V areálu hotelu je pro Vás k dispozici půjčovna sportovních potřeb Lipno Centrum, jak pro letní, tak pro zimní sezónu.

V půjčovně jsou k dispozici nejnovější modely jak horských, tak trekingových kol, včetně bicyklů pro děti s příslušným vybavením, jako jsou helmy a přívěsné vozíky za kola pro naše nejmenší. Můžete si vypůjčit také in-line brusle.

Ubytovaní hosté Wellness Hotelu Frymburk mají nárok na čerpání 15% slevy z ceníkových cen. Bližší informace, včetně cen, získáte v ceníku sportovní půjčovny.

Sport přímo v hotelu

Wellness hotel Frymburk nabízí svým hostům mnoho možností indoorových, ale též oudoorových aktivit přímo v hotelovém komplexu.

Hosté tak nejsou nuceni odcházet za sportovním vyžitím mimo hotel. Pod střechou Hotelu Frymburk si mohou hosté zaplavat, zahrát squash, bowling, ping-pong a nebo využít Cardio zonu.

Ceník sportovních aktivit hotelu

Vážení hosté, omlouváme se, ale z technických důvodů je až do odvolání squash, Cardio zóna a ping- pong mimo provoz. Děkujeme za pochopení.

Sálová cyklistika

 • 60 min / 105 Kč

Bowling

 • 60 min / 240 Kč

Billiard

 • 1 min / 2 Kč

REZERVACE, NÁKUP  PERMANENTEK

Zakoupit permanentky a rezervovat si termíny cvičení můžete na hotelové recepci ve Wellness Hotelu Frymburk osobně, e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle +420 380 300 311. Na cvičení je nutno se rezervovat 24 hodin předem. Po této době je možné pouze doplňovat volná místa na cvičení. Rezervace jsou závazné, není-li rezervace rezervující osobou zrušena nejpozději do 24 hodin před vlastním cvičením, je rezervující osoba povinna tuto hodinu uhradit.


Rezervujte si Váš Wellness pobyt ještě dnes