Lipenská ledová magistrála

Lipenská ledová magistrála

Lipenská ledová magistrála

Lipno láká bruslaře, na zamrzlé hladině mohou kroužit po více než desetikilometrové dráze – jedné z nejdelších na kontinentu. Magistrála je nejen pravidelně upravována, ale stejně pečlivě je měřena i síla ledu po celé její délce. Samozřejmostí je speciální úprava ,,bruslařské magistrály“, půjčovna vybavení a o víkendech také občerstvovací zástavky!

Ledová magistrála je vzájemně propojena mezi obcemi Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou v šířce osmi metrů. Ve Frymburku a na Lipně je dráha upravena do oválu. Bruslaři si pochvalují: ,,Ideální kombinace pro rodinu – máma s kočárem na brusle a děti s tátou na sjezdovku. Je to výborné.“

Vyberte si jeden z luxusních hotelových pokojů

O dráhu pečují dobrovolníci, odhrnují sníh a zametají led kartáčem. Snaží se v pravidelně měřit sílu ledu.

Bruslení na zamrzlém Lipenském jezeře bude nepochybně velkým zážitkem, a to nejen pro samotnou aktivitu, ale i z důvodu krásné scenérie Lipna a možnosti vychutnání si svěžího podhorského vzduchu.

Jihočeské Lipno se ucházelo o zápis do české knihy rekordů. Komisaři pelhřimovské agentury Dobrý den přeměřovali bruslařskou dráhu na Lipně. V úterý 3. února 2009, v 15:58 hodin naměřil komisař pomocí policejního kolečka délku 10 923 metrů pravidelně udržované bruslařské dráhy. Lipenská dráha byla tímto zapsána do Guinessovy knihy rekordů a stala se nejdelší upravovanou dráhou na přírodním ledě na světě, posunula na druhé místo kanadskou dráhu v Ottawě (7,8km).

Díky poloze našeho Wellness Hotelu Frymburk, který se nachází na břehu Lipenského jezera si můžete dopřát pohodlného nástupu na ledovou magistrálu. Většina pokojů v našem hotelu má přímý výhled na Lipenské jezero.

Rezervujte si Váš Wellness pobyt ještě dnes

Fotogalerie Lipenské ledové magistrály